Bilgilendirme Toplantısı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce yürütülen ve Mevlana Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Karaman Tanıtım Portalı” projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Karaman’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının ilimizin sosyo-ekonomik gelişmesine katkı sağlayacak faaliyetler konusunda bilinçlendirilmeleri ve Karaman’da eksik olan hediyelik eşya konularında ne şekilde üretilmesi gerektiği, turistlerin ilgisini çekmesi aynı zamanda da Karaman’ın tanıtımının sağlanması için yapılması gerekenler değerlendirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta toplantıda yaptığı konuşmada, “2011 yılının Mayıs ayında başladığımız projemiz Mart ayında sona erecek. Bu projenin amacı Karaman’ı iyi şekilde tanıtmaktı. Çünkü Karaman midye içinde saklı bir inci. Bu inciyi ortaya çıkarmak için nasıl bir çalışma yapabiliriz onun tespitlerini yaptık.Karaman’ın turizm potansiyelini nasıl yükseltebiliriz onun çalışmalarını yaptık. Proje içerisinde 360 derece sanal tur adı altında internet ortamında ilimizin tarihi ve kültürel yerleri gezilebilecek. Turizm çok büyük bir pasta ve Karaman’ın da bu pastadan payını almasını istiyoruz. Karaman’da son dönemlerde turizmde bir hareketlilik başladı. İlimize gelen yerli ve yabancı turistlerin satın alabilecekleri yöresel hediyelik ürün sıkıntısı yaşanıyordu. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarımız çeşitli projeler yaptılar ve hediyelik eşya konusunda çeşitli alternatifler sundular. Bu tür projelerle Karaman’a ait yöresel ürünler artarak çoğalmış olacak” dedi.

IconT.C. KARAMAN VALİLİĞİ
İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜD.
Icon Ziya Gökalp Mahallesi
A.Yesevi Cd. No.26 KARAMAN
Icon Tel: 0 338 213 01 92
Fax: 0 338 212 88 34