KARAMAN İÇİN PAKET TUR PROGRAMLARI HAZIRLANDI

Karaman Valiliği, MEVKA ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaman'ın turistik yerleri için acentelerin işini kolaylaştıracak paket turlar hazırladı.

MEVKA Kalkınma Ajansı, Karaman Valiliği İl Özel İdaresi ve Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karaman’ın turizm değerlerini paket tur programlarına dönüştürdü.  Yapılan yeni düzenleme ile birlikte bundan sonra Karaman’ın turistik yerlerini gezmek çok daha kolay ve sistematik olacak.  Karaman’a gelen turistler nerelere gitmeleri gerektiğini bilecek ve bu doğrultuda istedikleri yerlere hazırlanan paket turlar doğrultusunda karar verebilecek.  

Seyahat acentelerine kolaylık

Karaman’daki turistik yerlerin paket turlar haline getirilmesi seyahat acenteleri için de büyük kolaylık sağlayacak. Karaman’a tur düzenleyen seyahat acenteleri istedikleri zaman Karaman ili turizm danışma hattını arayarak paket turlar hakkında bilgi alabilecek ve bu sayede de düzenleyecekleri gezileri daha sistemli hale getirebilecekler.

“Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor”

“Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor” projesi çerçevesinde hazırlanan paket turlarla birlikte bölgedeki turizm paydaşlarının da organize edildiği bilgisini veren Marka Kent Karaman Temsilcisi Yrd. Doç. Dr Metin Çelik, şunları söyledi: 

“Turizm profesyonellerinin organize edilmesiyle birlikte artık Karaman’a gelen turistler yöresel kahvaltılarını edebilecek, foto safariye çıkabilecek, çadır kampları kurup buralarda konaklayabilecek, doğada trekking, hiking yapabilecek ve sanat meraklısı turistler de geleneksel ok yapımını yerinde görebilecek, ebru ve hat sanatlarını öğrenebilecekler.”

MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman ise, hazırlanan paket tur programlarıyla turistler için daha rahat gezi olanaklarının oluşturulduğunu belirtti. 

Karaman’ın özellikle inanç turizmi için önemli bir yer teşkil ettiğini dile getiren Akman, şunları söyledi: 

“Bizler Karaman’a önem veriyoruz ve burada turizmin gelişmesi için önemli çalışmalar yapıyoruz. Değle ve Derme ören yerlerindeki eserler Hıristiyanlık için büyük önem taşıyor. Mevlana’nın annesinin türbesi ve akrabalarının mezarları da Karaman’da, Mevlana’nın kendisi de uzun yıllar burada yaşamış. Dolayısıyla Karaman Müslümanlar için de oldukça büyük bir öneme sahiptir. İncesu Mağarası ve Tahıl Ambarları gibi turizm değeri oldukça yüksek olan çok sayıda yer var, bizler bu değerlerin tanıtılması için her zaman destek verdik. Şimdi de ‘Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor‘ projesi ile birlikte buradaki turizm değerlerini paket tur programlarına dönüştürdük. Bu sayede artık Karaman’ın turistik yerlerini gezmek hem turistler hem de seyahat acenteleri için çok daha kolay ve sistematik olacak.” 

 

Tüm Broşürleri İndirmek için Tıklayınız..

IconT.C. KARAMAN VALİLİĞİ
İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜD.
Icon Ziya Gökalp Mahallesi
A.Yesevi Cd. No.26 KARAMAN
Icon Tel: 0 338 213 01 92
Fax: 0 338 212 88 34